14.10.2017 20:40

Επική ανατροπή η Μίκρα, το ντέρμπι η Δάφνη

Η Δάφνη ήταν η νικήτρια ομάδα στο ντέρμπι με τον Ηρακλή, επικρατώντας της ομάδας των Θυμιανών εντός έδρας με 2-1 και ανέβηκε έτσι στην 3η θέση της βαθμολογίας, με τον «γηραιό» να βρίσκεται στην 6η και να μετράει δύο σερί ήττες. Ο Καρανικόλας ήταν αυτός που άνοιξε το σκορ για τη Δάφνη, με τον Ν.Βασιλάκη να ισοφαρίζει σε 1-1 και τον πρώτο σκόρερ της περσινής περιόδου, Φόρσο, να σκοράρει το γκολ της νίκης για το συγκρότημα του Σ. Ξύδα, ο οποίος βρέθηκε αντίπαλος απέναντι στην πρώην ομάδα του.

Απίστευτη εξέλιξη στο δημοτικό στάδιο Χίου, με την Φάρκαινα να προηγείται με 2-0 της Μικρασιατικής μέχρι το 75ο λεπτό, αλλά να γνωρίζει τελικά την ήττα με 2-3! Η Φάρκαινα έκανε το 1-0 με τον Καραντάκη και με αυτογκόλ του Μπουλαζέρη έγινε το 2-0, με τον Γαλάτουλα να μειώνει σε 2-1, τον Μίμαρο να ισοφαρίζει σε 2-2 και τον Φαφαλιό στις καθυστερήσεις να χαρίζει μια τεράστια νίκη στην Μικρασιατική.