20.11.2015 11:02

Εκτέλεσαν 36 πέναλτι για να αναδειχθεί νικητής

ΞΕΚΙΝΗΣΑΝ ΜΕΡΑ, ΤΕΛΕΙΩΣΑΝ ΝΥΧΤΑ

Δεν τελείωνε με τίποτα η αναμέτρηση της ΕΠΣ Μακεδονίας ανάμεσα στον Παύλο Μελά και τον Ιάσονα Αυγής αφού μετά το τελικό 1-1 στο 90λεπτο και την παράταση, χρειάστηκαν άλλα 45 λεπτά μέχρι να αναδειχθεί ο νικητής στη διαδικασία των πέναλτι.

Οι δύο ομάδες δεν κατάφεραν να λύσουν τις διαφορές τους στη κανονική διάρκεια του ματς αλλά ούτε και στην παράταση. Μοιραία οδηγήθηκαν στη διαδικασία των πέναλτι, όπου ξεκίνησαν μέρα και τελείωσαν... νύχτα. Χρειάστηκαν 36 εκτελέσεις πέναλτι για να επικρατήσει τελικά η ομάδα του Παύλου Μελά με σκορ 14-13.

Πηγή:iefimerida.gr

Ειδήσεις σήμερα. Μπείτε στην ομάδα μας στο Viber και δείτε όλες τις ειδήσεις από τη Χίο και το Βόρειο Αιγαίο. Ακολουθήστε μας στο Google News. Σχολιάστε στην σελίδα μας στο Facebook.

Τα νέα της Χίου κάθε Παρασκευή στην πόρτα σας. Γίνετε συνδρομητής της εφημερίδας «πολίτης» συμπληρώνοντας την ηλεκτρονική φόρμα εδώ.