12.11.2017 20:05

Άνετα στο ντέρμπι ο Κανάρης, πέρασε 2η η Δάφνη

Aνώτερος ο Κανάρης στο ντέρμπι κορυφής με τον ΑΠΟ Χίου, επικράτησε με 3-0 στα Νένητα και άνοιξε τη διαφορά από την 2η πλέον Δάφνη στους 5 βαθμούς. Οι παίχτες του Μ.Παπαδόπουλου δημιούργησαν πολλές ευκαιρίες για γκολ και προηγήθηκαν 2-0 στο πρώτο ημίχρονο με γκολ των Ζεράι και Κωστάλα, με τον Βασιλάκη να γράφει το τελικό 3-0 στην επανάληψη.

Φωτογραφίες από τον αγώνα ΕΔΩ

Στο Δαφνώνα, η τοπική ομάδα πήρε ακόμη μία νίκης επικρατώντας με 1-0 του Ατρομήτου και προσπέρασε τον ΑΠΟ στη 2η θέση. Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης πέτυχε ο Φόρσος, με την Δάφνη να έχει και χαμένο πέναλτι με τον Κουζίνη, με τον Σπυριάδη να διατάζει επανάληψη και να δημιουργείται σύρραξη και διακοπή στον αγώνα, με τον Κουζίνη να εκτελεί εκ νέου το πέναλτι, αλλά να αστοχεί και πάλι.

Mετά από δύο σερί ανεπιτυχή αποτελέσματα, ο Ποσειδώνας επέστρεψε στις νίκες, καθώς νίκησε με 0-5 την Φάρκαινα στο δημοτικό στάδιο Χίου. Από δύο γκολ πέτυχαν οι Πελαντής και Μαγγίνας και ένα γκολ πέτυχε ο Κλήμης.

Εντυπωσιακός ο Ηρακλής, διέσυρε με 8-0 το Πανεπιστήμιο και βγήκε από την επικίνδυνη ζώνη. Χατ-τρικ για την ομάδα του Σαββίδη πέτυχε ο Κοκοκύρης, δύο γκολ σημείωσε ο Αφεντής και από ένα οι Πουλιός, Λάιος, Κυριαζής.

Αναβλήθηκε λόγω απαγορευτικού το Θύελλα-Πανοινούσσιος.

Ειδήσεις σήμερα. Μπείτε στην ομάδα μας στο Viber και δείτε όλες τις ειδήσεις από τη Χίο και το Βόρειο Αιγαίο. Ακολουθήστε μας στο Google News. Σχολιάστε στην σελίδα μας στο Facebook.

Τα νέα της Χίου κάθε Παρασκευή στην πόρτα σας. Γίνετε συνδρομητής της εφημερίδας «πολίτης» συμπληρώνοντας την ηλεκτρονική φόρμα εδώ.