21/04/2017 - 14:10
Αρθρογράφος: sportschios

2 στα 2 για τις Κορασίδες του Αιγέα, αύριο τελικό με ΟΦΗ

Στην 3η αγωνιστική για την Β΄Φάση του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος Κορασίδων τα κορίτσια του Αιγέα κέρδισαν την ομάδα απο την Ε.Σ.Κ Ανατολικής  Στερέας & Ευβοίας ,Σύλλας Αιδηψού με 39-51 και έκαναν την 2η νίκη τους στο πρωτάθλημα. Αυρίο θα αντιμετωπίσουν την ομάδα του ΟΦΗ με τον νικητή να κατακτάει την πρώτη θέση και να παίρνει το εισιτήριο στην επόμενη φάση του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος.Για να ολοκληρωθεί η 3η αγωνιστική απομένει ο αγώνας ανάμεσα σε ΟΦΗ και Ε.Α. Καλύμνου.

3η Αγωνιστική

ΣΥΛΛΑΣ ΑΙΔΗΨΟΥ – ΑΙΓΕΑΣ ΧΙΟΥ 39-51
Δεκάλεπτα:14-20, 22-28, 26-38, 39-51.
Σύλλας Αιδηψου (Φώτου): Ρηγοπούλου 6, Καπόλου, Καπλανάϊ 7, Λούμη Θ., Λούμη Σοφ. 3 (1), Νίτσογλου 9, Φώτου, Τσαβόνι 10 (1), Πατσούρα, Μαμάνη, Υδραίου 4, Παπακοσμά.
Αιγέας (Γιασεμή) Λοϊζου 6 (2), Τριανταφυλλάκη, Καρατζάνου, Τσούχλη 6 (2), Αγιοργούση, Αγκό 13, Γιαννιώδη Ι.9, Ντεντάϊ 13, Στακία, Φιλιππάκη 11, Καληγέρη, Γιαννιώδη Μ.

2η Αγωνιστική

Σαντορίνης ΑΕ – ΟΦΗ 28-74
Δεκάλεπτα: 8-20, 12-32, 22-56, 28-74
Σαντορίνης Αθλητική Ένωση (Τσούπα): Βαρβαρήγου, Τσολακίδου, Ρούσσου 6, Χάλαρη, Τσούπα 18, Παπαϊωάννου 4, Σκαπινάκη, Γούσια, Σέλλα, Ξαγοράκη, Μάγου.
ΟΦΗ (Δελατόλας): Φραγκάκη 2, Ιατράκη 3, Παπαδάκη Α. 6, Βατσινά 1, Μπορμπαντωνάκη 5(1), Παπαδάκη Ε. 2, Διαμαντάκη 4, Κουρατόρα 13(1), Τζανετή 8, Παπαμαρκάρη 14, Σφακιανάκη 2, Κοντογιάννη 14.
 
Ε. Α. Καλύμνου – Σύλλας Αιδηψού 62-54
Δεκάλεπτα: 17-8, 29-20, 47-36, 62-54
Ε. Α. Καλύμνου (Τσακαλίδης): Γεωργαρά Γ., Νίννη 31(4), Βαρδαούλη 4, Εργά 6(1), Σμάλιου 2, Γεωργαρά Μ., Μύτικα , Πατέλλη, Χρυσάκη 19.
Σύλλας Αιδηψού (Φώτου): Ρηγοπούλου 12(2), Καπόλου 2, Καπλάναϊ, Λούμη Θ., Λούμη Σ. 3(1), Νιτσόγλου 10, Φώτου, Τσαβόνι 25(1), Πατσούρα, Μάμανη, Υδραίου 2, Παπακοσμά.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1.Αιγέας Χίου            4 (2-0)    107-79(+28)
2.Σύλλας Αιδηψού     4 (1-2)    160-147(+13)
3.Ε.Α. Καλύμνου      3 (1-1)    102-110(-8)
4.Ο.Φ.Η    2 (1-0)    74-28(+46)
5.Α.Ε. Σαντορίνης     2 (0-2)    62-141(-79)

1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (Λ. ΤΕΤΑΡΤΗ 19/04):
(11:00): Αιγέας Χίου- Ε.Α. Καλύμνου 56-40
(13:00): Σύλλας Αιδηψού- Α.Ε. Σαντορίνης 67-34
2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (Λ. ΠΕΜΠΤΗ 20/04):
(11:00): Α.Ε. Σαντορίνης- Ο.Φ. Ηρακλείου 28-74
(13:00): Ε.Α. Καλύμνου- Σύλλας Αιδηψού 62-54
4η Αγωνιστική (Σαββατο 22/04):
(10:00): Αιγέας Χίου- Ο.Φ.Η.
(12:00): Ε.Α. Καλύμνου- Α.Ε. Σαντορίνης
Ρεπό έχει ο Σύλλας Αιδηψού
5η Αγωνιστική (Κυριακη 23/04):
(10:00): Ο.Φ.Η.- Σύλλας Αιδηψού
(12:00): Α.Ε. Σαντορίνης- Αιγέας Χίου
Ρεπό έχει η Ε.Α. Καλύμνου